Basketbal 2016

Po roce opět basketbal...

Na podzim doku 2015 byl v Jevíčku založen Basketbalový klub, ktertý navštěvují převážně žáci naší základní školy. Většina žáků trénuje alespoň 2 x týdně a výsledky se dostavily. Pokud k tomu připočteme i práci v hodinách tělesné výchovy, vychází nám pěkná porce hodin tělesné aktivity jevičských dětí. Od února do dubna 2016 se konaly basketbalové soutěže pro základní školy ve čtyřech kategoriích. Naši školu reprezentovalo celkem 43 chlapců a dívek.

Byly to mladší žákyně Anička Junková, Denisa Hadrová, Veronika Zapalačová, Kateřina Kubišová, Barbora Staňková, Zdeňka Illová, Jana Kolínská, Anička Ševčíková, Veronika Hrubá, Natálie Říhová, Pavlína Langerová a Eliška Mauerová. Toto družstvo se po vítězství v obvodním a následně v okresním kole probojovalo do krajského kola v Pardubicích kde obsadilo po dobrém výkonu 4. místo.

Stejně se dařilo i družstvu starších žáků ve složení Jakub Mauer, Denis Mrvoljak, Cyril Novotný, Víťa Vedra, Martin Podlezl, Marek Vašíček, Josef Pocklan, Martin Bažant, Tomáš Konečný, Kryštof Šmedek, Vojta Václavek, Tomáš Richtr a Dominik Cveček. Chlapci se stejně jako mladší žákyně probojovali jako vítězové okresu Svitavy do krajského kola, kde skončili na 4. místě.

Družstvo mladších žáků zvítězilo v obvodním kole a v okresním kole obsadilo 3. místo. Byli to Vojta Václavek, Jirka Pospíšil, Vilém Seman, Michal Mrvoljak, Jakub Staněk, Jiří Písek, Jakub Bašič, Radek Grézl, Matěj Štindl, Tomáš Kavan, Tomáš Markus a Miroslav Martiš.

Starší dívky taktéž zvítězily v obvodním kole a v kole okresním skončily na 2. místě za družstvem z Litomyšle. Je nutné poznamenat, že žákyně z tohoto města hrájí pravidelně krajskou soutěž a s přehledem vyhrály krajské kolo. Naše děvčata hrála ve složení Magdalena Parolková, Eva Kohoutková, Eva Martišová, Michaela Kadlecová, Natálie Finsterlová, Simona Konečná a Sára Klímová.

Všem chlapcům a děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci nejen základní školy, ale především našeho města. A co je ještě důležitější je skutečnost, že naše děti pravidelně a s nadšením sportují.Do další práce musíme popřát žákům, učitelům a vedoucím basketbalového klubu hodně nadšení, vytrvalosti a píle. Úspěchy se jistě dostaví.