Trénink s olympionikem s odkazem na video

Za spoustu práce odměna!

Naše škola je již čtvrtým rokem zapojena do sportovního projektu Česko sportuje Olympijský víceboj. Do projektu jsou zapojeni všichni žáci naší školy, aby jim ukázal, že každý si může najít sport, který mu půjde a bude ho bavit. Žáci během hodin tělesné výchovy plní 8 sportovních disciplín. Získají tak Olympijský diplom s analýzou pohybových předpokladů a doporučením vhodných sportů, který má za cíl motivovat žáky k pravidelnému cvičení.

V letošním školním roce vyhlásil Sazka Olympijský víceboj soutěž škol o JARNÍ TRÉNINK S OLYMPIONIKEM. Škola, které se povede zapojit co největší počet žáků, splní všech osm disciplín a vloží výsledky do adminu do prosince 2017, si zvýší šanci při losování. A to byla pro nás výzva. Všichni učitelé, nejen tělesné výchovy, měřili, vážili, zapisovali ,stopovali, počítali a hlavně žáci cvičili, běhali, snažili se ………….a výsledek se dostavil!

Poslední týden v lednu pod dohledem notářky ze společnosti Sazka vylosoval sportovní ředitel Českého Olympijského výboru a šéf české výpravy na ZOH v Pchjongčangu Martin Doktor v každém kraji jednu školu, kam na jaře vyrazí tým Sazka Olympijského víceboje na Trénink s olympionikem.

S radostí oznamuji, že na Základní školu v Jevíčku dne 6. 3. 2018 přijela současná JUNIORSKÁ MISTRYNĚ SVĚTA VE SKOKU DO VÝŠKY – MICHALEA HRUBÁ v doprovodu atletky Šárky Kašpárkové a trénéra Miachala Pogányho.

Trénink se tematicky věnoval olympijským hrám a tím se atmosféra olympiády na naší škole ještě o pár týdnů prodloužila. Postaral se o to nejen tým z olympijského výboru, ale i maskot letošních OH (bílý tygr), který předvedl své taneční umění . Také byli představeni úspěšní a aktivní sportovci, jak bývalí, tak současní žáci naší školy jako Radek Dvořák, David Dvořák, Anna Junková, Natálie Zikmundová. V úvodu tréninku proběhla společná rozcvička, při které si děti protáhly celé tělo a připravili se tak na trénink. Žáci si jednotlivé cviky sami vyzkoušeli i v doprovodném programu. Celá akce probíhala v rámci jednotlivých stanovišť formou kruhového tréninku. Na každém stanovišti trenér vysvětlil správnou techniku, co je důležité při cvičení a proč je toto cvičení důležité pro daný sport.

Na závěr programu proběhla krátká show s kouzelníkem a následně vyhlášení nejúspěšnějšího družstva. Nechybělo rozdávání podpisových kartiček včetně autogramiády, odměny i hromadné focení s Michaelou Hrubou. Celá akce byla skvělá a atmosféra vynikající. Užili si ji nejen žáci, kteří se moc těšili, ale i učitelé, kterým bych chtěla touto cestou za spolupráci poděkovat.   Jarmila Parolková garant projektu

Více: -   Galerie

- https://youtu.be/_n2hZFxpHjc

- http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/fotogalerie/trenink-s-olympionikem-na-zs-jevicko?